Savaş ve Barış-2 Cilt Takım PDF

Tunisiamobilitycongress.com Savaş ve Barış-2 Cilt Takım Image
AÇIKLAMA

Bir Savaş ve Barış-2 Cilt Takım kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Savaş ve Barış-2 Cilt Takım kitabını web sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Lev Nikolayeviç Tolstoy tarafından yazılmıştır.

Savaş ve Barış, “klasik” dendiğinde akla gelen ilk kitaplardan. Napoléon’un Rusya’yı işgalini anlatan dev bir savaş romanı, aynı zamanda bir Rusya panoraması. 1800’lerin ortalarında Rusya’nın içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik koşullar, kentlerde, köy ve kasabalarda, büyük çiftliklerde sürdürülen hayat, dönemin önde gelen kişilikleri, saray yaşamı, özellikle üst sınıf ustaca çiziliyor.Tolstoy, birinci cildin önsözünde Savaş ve Barış’ı yazarken hissettiklerini, yaptığı zorlu çalışmaları ve romanın geçirdiği aşamaları anlatıyor. Bu metinler, özellikle bu dev romana yazarının gözünden, daha yakından bakma fırsatı verdiği için çok önemli.Elinizdeki çeviri, Savaş ve Barış’ın, dönemin Maarif Vekâleti’nin Zeki Baştımar’a ısmarladığı, 1943-1949 yılları arasında yapılan eksiksiz çevirisi. Zeki Baştımar bu çeviriyi o sırada Bursa’da hapiste olan Nâzım Hikmet’le birlikte yaptığı halde, bilinen siyasi nedenlerle Nâzım’ın adı hiçbir zaman kitapta yer almadı. Bugün bu çeviri Baştımar ailesinin de isteği üzerine iki çevirmen adıyla yayımlanırken metne, günümüz için eskimiş ve anlaşılması güçleşmiş sözcüklerin yenileştirilmesi dışında dokunmamaya özen gösterildi; ilk baskılardaki Harb ve Sulh yerine, eserin yıllardır alışılmış yeni adı Savaş ve Barış tercih edildi.(Tanıtım Bülteninden)  

46.04 TL. Rusya'nin 9. yüzyilin ilk yarisinda panoramik bir fotografini çeken Savas ve Baris, soylu sinifina dair yakin gözlemlerin yani sira köy ve kasabalarda yasanan çiftlik hayatini da ustalikla...

BILGI

YAZAR: Lev Nikolayeviç Tolstoy

DOSYA ADI: Savaş ve Barış-2 Cilt Takım.pdf

ISBN: 9789750739545

YAYIN TARIHI: 2019

DOSYA BOYUTU: 8,26 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Savaş ve Barış 2 Cilt Takım En Uygun Fiyatlarla

...Barış 2 Cilt Takım Rus Edebiyatı Napolyon'un 1812'de Rusya'yı işgalini ve bu savaşın, özellikle akıllarda yer eden Savaş ve Barış, aynı zamanda bu büyük savaşın günlüğü olarak da okunabilir.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Savaş ve Barış (2 Cilt Takım) Pdf İndir - Aynitap.com

Yeniden eskiye Eskiden yeniye İsme göre artan (A->Z) İsme göre azalan (Z->A) Fiyata göre azalan Fiyata göre artan Çok satanlar üstte İlişkiye göre. %17. Savaş ve Barış ( 2 Cilt Takım).

İLGILI KITAPLAR